ט"ו בשבט – הזדמנות להתחדשות

שלום יקרה,

אחד הדברים הכי קשים לנו, כשאנחנו במצב של התמודדות וקשיים, היא התחושה ששום דבר לא משתנה בחיי. שאין סיכוי שמשהו משתנה, ישתנה או יתחדש.

במייל הקודם, דיברנו על איך ולמה חוגגים את ט"ו בשבט, דווקא בזמן של חורף, בו האילנות עומדים עדיין ערומים וחשופים. (אם לא קראת – מוזמנת להיכנס ולקרוא כאן את הפוסט הקודם באתר מסע אישה)

איזו הזדמנות יש דווקא ביום הזה של ט"ו בשבט? איזו הזדמנות יש ביום הזה דווקא בשבילך?

בעל הנתיבות שלום זצוק"ל, כותב:

.."ידוע כי כל התחדשות בטבע מפעילה על התחדשות בנפש… כי האדם עץ השדה והתחדשות היקום, כשכל הבריאה לובשת התחדשות, משפיעה גם על גופו של האדם, וכל תקופת התחדשות מסוגלת ביותר להתחדשות בנפש, שזהו עניין המחדש בטובו בכל יום מעשה בראשית. כל בוקר הוא זמן התחדשות הבריאה, וכוח ההתחדשות הזאת נותן ליהודי כח להתחדש, כי כוחות הטבע פעילים בכוחות הנפש שבאדם..

..ראש חודש חידוש הלבנה הוא זמן של התחדשות, וכן ראש השנה הוא זמן של התחדשות השנה, והיום ט"ו בשבט הוא יום ראשון של האביב, הריי שהתחדשות זו של הטבע פועלת בנפש לכל הרוצה להתחדש, ןלכן יום זה הוא חג גדול וקדוש.

הרבי מסלונים מעניק לנו יסוד גדול שהוא מתנה גדולה:

משמעויותיו העמוקות של יום זה – ראש השנה לאילנות – אינן מההיבט ההלכתי הנוהג בו. תאריך זה מקפל בתוכו את תמצית ההתחדשות, שהיא יסוד ושורש קיום האדם בעולמו הרוחני .

כלומר היכולת שלנו להתחדש מתוך מצב של חורף בנפש, היכולת שלנו להתחבר אל כוח ההתחדשות בטבע – היא מעניקה לנו כוחות ליצור שינוי בחיינו.

אחד מהסודות שקשורים בהזדמנות הוא להתחבר לזמן – אם גם את מרגישה שהגיע הזמן שלך להתחדש, אם גם את מבקשת כוחות להתחדשות, כל מה שאת צריכה לעשות כרגע – הוא לעצור. להתבונן. להתחבר ליום הגדול הזה, ראשית האביב, ראשית ההתחדשות – ולדמיין איך השרף שעולה באילנות ומסמל את תחילת ההתחדשות בהם – עולה גם בליבך, פשוט כי את חלק מהבריאה.

במייל הבא אכתוב לכן – מה עושים עם הזדמנות?

מוזמנות לכתוב ולהגיב בבלוג באתר, ובמייל חוזר.

ערב חלה באהבה מלא לגמרי – יכולות להצטרף לרשימת המתנה בשמחה.

ט"ו בשבט שמח לכולנו

באהבה, מיכל

2 תגובות
  1. טליה סימה הגב

    דברים מקסימים ומחזקים!!!
    הייתי רוצה לשמוע עוד ולהתרומם.
    תודה

השארת תגובה