למה אני כותבת? וגם במה הכתיבה משמשת אותי

הכתיבה היא דיבור פנימי, דרך נוספת לדבר את המחשבות שלנו לפני שהן הופכות למילים, לקול שנשמע

כי השם העניק לי מילים להגיד. להתבונן ולדייק את הדברים. הכלי של כתיבה, כשמתקרבים אליו, מאפשר לדייק את המחשבות, הרגשות, הכאבים, הרצונות. מאפשר לנו לנהל דיאלוג עם חלקים שונים בעצמנו, עם הסובבים אותנו, ועם הקב"ה.

כוח הדיבור שניתן אך ורק לאדם, הוא כוח עצום מאד וביכולתו לברוא ולשנות את המציאות שלנו. למילים יש כוח לספר את הסיפור שלנו, וגם לשנות סיפור חיים שמלווה אותנו זמן רב. סיפור שייתכן שכיום אנחנו מתבוננות עליו אחרת..

הכתיבה היא אמצעי לדיבור פנימי עמוק, דיבור נשמתי של עבר, הווה ועתיד.

כתיבה היא אמצעי להתבוננות פנימית על חלקים שונים בתוכנו ועל התפקידים השונים בחיינו.

  לכל מי שכתבה יומן בצעירותה, מוכרת התחושה המרגשת של לשוב ולפגוש את עצמך בזמן אחר, להתבונן בחיוך וגם בכאב לעיתים ובעיקר להתבונן בדרך שעשינו מאז ועד היום.. כך שהכתיבה עשויה גם להרחיב את המבט שלי מעבר לזמן ולמקום, מעבר ל"כאן ועכשיו".

איזה סוג כתיבה?

מה שמגיע. מה שמרגיש.

כתיבה כשהלב פתוח,כתיבה אחרי דמיון מודרך, כתיבה מתוך זיכרונות, כתיבה בנושאים שונים. כל דבר מסביבנו, כל דבר בתוכנו, משמש נושא להתבוננות, למודעות, לעבודה רגשית ורוחנית.

כיצד יכולה הכתיבה לחבר אותי למקורות של כוחות, יצירתיות, חיים?

בתוכנו נובע ללא הפסקה מעיין חיים של קשר עם תכלית יעודנו ועם בורא עולם.

אדם שלא יספק לעצמו את כמות המים שדורש גופו, ילך ויקמול. כך גם הנשמה שבנו. אם לא תקבל מים חיים הדרושים והחיוניים לה – תלך ותרחק ממקורה. הכתיבה עשויה לסייע בתהליך ההתבודדות והתקשורת עם הקב"ה. היא עשויה לעזור לנו להתחבר אל אותו מעיין בתוכנו, אל אותו "חלק אלוה מעל".

פעמים רבות הכתיבה הטבעית, הספונטנית, נחסמת ע"י משפטי ביקורת,פחדים וספקות – תרגול בכתיבה מסייע לנו "לעקוף" את אותם ספקות מעכבים ולהתחבר לרבדים עמוקים.

אז מה אפשר לקבל מהתנסות ותרגול בכתיבה?

לזהות את הקול של הנשמה שלי, בניית ביטחון להקשבה לדיבור העמוק בתוכי, לגלות מסרים שקשה לשמוע ברעש הצורם של מחשבות חולפות מבפנים ורעשים תמידיים מבחוץ, מיקוד וראייה חדה של הדרך, תיעוד הצעדים הקטנים שלי במסע הגדול – המסע של החיים בעולם הזה. הכתיבה מאפשרת לכל אחת לזהות איפה היא נמצאת במסע שלה, להבין ולברר את הרצון שלה להמשך, לבדוק מדוע יש קושי להתקדם, ולהמשיך קדימה, במסע.

בסדנאות הכתיבה של מסע אישה אני מלמדת את כל הסודות שלי, כדאי לך להמשיך ולקרוא כאן – סדנאות מסע אישה